top of page
Ara

LED Projektör Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Güncelleme tarihi: 8 May 2022

LED Projektör Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
LED Projektör Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Led aydınlatma kaynakları daha az enerji ile daha fazla ışık üretmesi nedeniyle aydınlatma kaynaklarının hükümdarı oldu ve olmaya devam edeceği aşikar. Fakat her led markası size tatmin edici bir hizmet sunmayabilir. Uzun ömürlü, bütçe dostu ve yüksek performans istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenleri sizin için sıraladık.


Yüksek Işık Gücü

LED projektör ve endüstriyel aydınlatma armatürleri geniş alan aydınlatma, yüksek tavan aydınlatma, açık alan ve otopark aydınlatmaları için uygun olan aydınlatma kaynaklarıdır. Uzun mesafe ve geniş alan aydınlatmasında kullanılırlar. Buna bağlı olarak az enerji tüketimi ile daha fazla ışık enerjisi üretmek bu ürünlerde daha önemli bir hal alıyor. Bu nedenle voltaj problemi olabilecek alanlarda geniş voltaj aralıklarından dolayı etkilenmeyen bir ürün tercih etmeniz gerekiyor.


Modüler Yapı

Modüler yapı, LED leri içinde barındıran daha küçük ve bütünleşik parçalardan oluşan yapılara verilen genel isimdir. Tanımdan da anlaşılabileceği gibi modüler yapılarda parçalar isteğe göre düzenlenebiliyor. Peki, bir LED projektörde modüler yapının bize sağlayacağı avantaj nedir?


Modüler yapı, projektörde meydana gelen arıza veya kırılmalar sonrası hızlı müdahale olanağı sağlar. Ayrıca 35 – 50W arası ayarlanabilir ve enerji (Watt) ihtiyacı olarak esnek bir yapı sağlar. Sızdırmaz (IP66) ve kolay montaj imkânı sağlayan soket setleri, üründe oluşabilecek arızalara kolayca ve ek olarak servis hizmeti satın almadan müdahale imkânı da sağlamaktadır.


Yedek Parçaya Kolay Ulaşım Olanağı

Projektör aydınlatma armatürlerini kullanırken bir arızalanma anında yedek parçalara ulaşabileceğiniz noktaların fazla ve bu noktalardan yedek parçaları temin etmeniz hızlı olmalıdır. Garanti süresinin uzun olması da bu hususta dikkat etmeniz gereken hususlardan biridir. Çünkü güçlü ve verimli bir performansı hedeflemek, arıza anlarında hızlı çözüm sunmayı da kapsamaktadır.


Dayanıklılık

Tercih edeceğiniz LED projektörünün modüllerinin darbe dayanım (IK) testlerinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer LED projektörlerinin alüminyum extrusion gövde yapısı olursa ısının hızlı transfer edilmesini sağlar ve böylece ürün ömrünün uzaması da sağlanmış olur.


Optik lens teknolojisi bir LED armatürün en önemli parçalarından birisidir. Çünkü ürün verimliliği anlamında etken bir parçadır.


Biz Ayasofya Enerji olarak LED modül teknolojisinde Bayer’in makrolon ürünü ile üretilmiş ve güneşin UV (Ultraviyole) ışınlarına karşı tam koruma sağlamakla birlikte ışık geçirgenliği ve darbe dayanımı konusunda da üst düzey verimlilik sağlıyoruz.


Yukarıda sayılan bir LED projektörde olması gereken özelliklerin yanında TSE, CE, IP66, IK9 belgelerimizle geleceğin aydınlatma sisteminde bir marka olma yolunda iddialıyız.


Dünya standartlarında hizmet veren Ayasofya Enerji ile hem karlı hem de yüksek performanslı bir aydınlatma hizmeti sizi bekliyor.

Ayasofya Enerji, LED Blog.

www.ledliaydinlatma.com internet sitemizde olduğu gibi kendi ürettiğimiz ve satışını yada teknik servis hizmeti verdiğimiz ürün, markalara ve işlerimize ilişkin bilgileri bu yazılarda bulabilirsiniz.

127 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page