top of page
Ara

LED Sokak Armatüründen Beklemeniz Gereken 3 Özellik

Güncelleme tarihi: 8 May 2022


LED Sokak Armatüründen Beklemeniz Gereken 3 Özellik
LED Sokak Armatüründen Beklemeniz Gereken 3 Özellik

Tüm dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarına ve enerji tasarrufuna hızlı bir yönelim başladı. Bunun başlıca sebeplerinden biri doğal kaynakların artık tükenebilir olduğu gerçeğiyle yüz yüze gelinmesi.


Enerji tasarrufu, yaşam kalitesi düşmeden daha az enerji tüketilmesi anlamına geliyor. Yani, enerji tasarrufu demek daha az enerji kaynağı kullanılması demek değil. Günümüzdeki teknolojiyle bunu başarmak artık mümkün.


Enerji tasarrufu akımı dünya devletlerinin çoğunun enerji politikasının başında yer alıyor. Bu uygulamaların başında ise kamu alanlarının ve yolların aydınlatılmasında yüksek performans gösteren fakat minimum enerji tüketen aydınlatma kaynaklarının (LED gibi) kullanılması geliyor. Çünkü kamu alanlarının ve yolların aydınlatması hem yayalar hem de sürücüler için sağlanması gereken güvenliğin temelini teşkil ediyor.


Türkiye de bu akım doğrultusunda 2016 yılından itibaren sokak ve kamu alanlarında LED aydınlatmaya geçti.  Peki, LED aydınlatmaya geçmenin kazandırdığı şeyler neler?


Enerji Tasarrufu

LED lambalar, diğer ampullere göre %90 daha az enerji harcayarak ortamı daha fazla aydınlatabilir. Bu denge aynı zamanda faturaya da olumlu yansır. LED aydınlanma kullanarak elektrik faturasında %30 kara geçmek mümkün. 


TEDAŞ Genel Müdürü Mükremin Çepni, bu konuda 10 yılın sonunda en az %40 tasarruf etmeyi planladıklarını belirtti.


Uzun Ömürlü

Kamu alanlarında LED aydınlatmanın kullanılmasının en önemli nedenlerinden biri de uzun ömürlü olması. LED projektörlerinin alüminyum extrusion gövde yapısı olursa ısının hızlı transfer edilmesini sağlar ve böylece ürün ömrünün uzaması da sağlanmış olur.


Optik lens teknolojisi bir LED armatürün en önemli parçalarından birisidir. Çünkü ürün verimliliği anlamında etken bir parçadır.


Örneğin; Ayasofya Enerji, LED modül teknolojisinde Bayer’in makrolon ürünü ile üretilmiş ve güneşin UV (Ultraviyole) ışınlarına karşı tam koruma sağlamakla birlikte ışık geçirgenliği ve darbe dayanımı konusunda da üst düzey verimlilik sağlıyor.


Geniş Garanti Kapsamı

Ayasofya Enerji, SE ve CE Belgeli, Osram LED’li Modül kullanıyor. Modüllerdeki asimetrik optik teknolojisi, IP67 sızdırmazlık ve IK9 darbe dayanımı ile uzun ömür garantisinin yanında bir dünya markası ile çalışmanın keyfini süreceksiniz.


Ürün arızalarında koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibi ile sizinle ilgilenen Ayasofya Enerji ile hem karlı hem de konforlu bir alışveriş gerçekleştirmiş olacaksınız.


Dünya standartlarında hizmet veren Ayasofya Enerji ile hem karlı hem de yüksek performanslı bir aydınlatma hizmeti sizi bekliyor.

1 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page