top of page

DECATHLON Lojistik Merkezi LED Donusum Projesi

1976’da kurulmuş, kendi markalarına dayalı güçlü bir gelişme ve 110’dan fazla farklı spor aktivitesiyle ilgili çok geniş bir teklifle spor malzemelerinin tasarımı, üretimi ve dağıtımına adanmış bir Fransız çok uluslu şirketidir. Araştırmadan geliştirmeye, aynı zamanda tasarım, üretim ve lojistik de dahil güçleri zirvedeki konumlarının temelini sağlam bir şekilde oluşturuyor. Fransız uluslararası grup şu anda ulusal pazarda 54’ten fazla ülkede, İspanya’da 160’tan fazla satış noktasında faaliyet gösteriyor.

Proje beklentileri

Decathlon, Getafe’deki (Madrid) ana lojistik ve depo sahasının, tüm yakın tesislerinin entegre aydınlatmasının yanı sıra dış aydınlatmanın da değiştirilmesini gerektiriyor.

Çalışanlar için çalışma koşullarını iyileştirin: özellikle daha fazla faaliyet olan alanlarda daha iyi görünürlük. Görsel yorgunluğun azaltılması ve risk kazalarının azaltılması.Enerji verimliliği: Elektrik tüketiminde tasarruf ve bakım maliyetlerinin azaltılması.

Aydınlatma kontrolü: Günün her anında uygulamaya ve aktiviteye bağlı olarak farklı cihazlardan farklı bölgelerin düzenlenmesini ve kontrolünü kolaylaştırın.Sürdürülebilirlik, Şirketin çevresel sorumluluk değerleriyle uyumlu olmak, LED teknolojisinin kullanımıyla enerji tüketiminden tasarruf etmek.

Çözüm

Müşterimiz, lojistik merkezinin her alanı için özel aydınlatma ihtiyaçları olan bir proje istedi. Tungsram Aydınlatma & Spoluz Aydınlatma olarak bu ihtiyaçları dikkatle analiz ettik ve sonunda her durumda hedefe ulaşabilmek için en iyi çözümü hayata geçirdik.

100.000 saat kullanım ömrüne ve 168 lm/W verimliliğe sahip Tungsram High Bay, yükleme rıhtımlarının açık bölgelerine kuruldu. Bu çalışma alanlarının aydınlatılmasında maksimum performans elde etmek için koridor alanları da özel optikli Tungsram High Bay ile aydınlatıldı.

Robotlaştırılmış Cep bölgesinde, yüksek tavan ve alçak tavan bölümlerinde geleneksel LFL lambalarına mükemmel bir alternatif olan 126 lm/W’ye varan yüksek ışık verimliliği ve sürücüler için titreşimsizlik özelliklerine sahip LED Mariner armatürleri kuruldu.

Dış aydınlatma Tungsram ALIx dış mekan armatürleri ile sağlandı. Bu armatür seçimi ile mükemmel dikey ve yatay aydınlatma ve minimum parlama elde ettik. Neme ve diğer dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdırlar; ayrıca uzun ömürlüdürler ve enerji tüketiminde önemli ölçüde azalma sağlarlar. Servis Merkezi bölgesi, farklı alanlarda farklı çözümlere ihtiyaç duyar. Çalışma alanlarına da Tungsram High Bay kuruldu. Ofislerde ve toplantı odalarında Edgelit Premium Paneller ile hoş bir atmosfer yaratıldı: asma tavanlardaki floresan lambaların yerini almak için mükemmel bir LED çözümü sağlayan bu armatürler; görünür diyotlar veya yansımalar olmadan tek tip bir ışık veriyor, çekici bir tasarım ile maksimum enerji verimliliğini bir araya getiriyor.

Sonuçlar ve faydalar Diyafan ve koridor alanlarında genel aydınlatma iyileştirildi. Depo artık, üretkenliği artıran ve kaza riskini azaltan, aydınlık bir çalışma ortamına sahip. Tüm LED armatürlerin kolay kontrolü için son teknoloji ile donatılmıştır.

Project Gallery

bottom of page