top of page

Dublin Aviva Stadyumu LED Aydinlatma Projesi

İrlanda’nın yeni uluslararası spor salonudur. Eskiden Lansdowne olarak bilinen eski stadyum 2007 yılında yıkılmış ve 50.000 kişilik kapasiteyle yeniden inşa edilmiştir. Projenin bir parçası olarak stadyum, bakım gereksinimlerini ve enerji kullanımını azaltacak yüksek performanslı bir aydınlatma şemasına ihtiyaç duyuyordu.

Çözüm

Stadyum genelinde tasarlanan Mimari Aydınlatma (DAL) armatürleri sağladı. GE Lighting’in yaklaşık %65 T5 Longlast™ floresan ve %35 35W CMH G8.5 Mini lambalarının bir kombinasyonu, mükemmel görünürlük ve renk geriverimi ile birlikte yüksek performans sunmak için DAL armatürlerinde kullanılmak üzere belirlendi.

GE Lighting’in T5 Longlast™ floresan lambaları, bar alanları, ağırlama süitleri ve ofislere yerleştirildi. Aviva stadyumu gibi armatür değişiminin zor olduğu ve bakım maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. 26.000 saate kadar hizmet ömrü ile yenileme gereksinimleri azalırken, lambalar enerji maliyetlerini düşürmeye devam ediyor.

Sonuçlar ve faydalar

Design Architectural Lighting Direktörü John Sawyer, “Amacımız, müşteriler ve onların ihtiyaçları ile yakın bir şekilde çalışırken en yüksek standartta ürünler tasarlamak, geliştirmek ve üretmektir” dedi. “Tasarladığımız lambalardan armatürlerimize en yüksek performans seviyelerine ihtiyacımız var ve GE Lighting’in ürünlerinin, izleyicinin stadyumdaki deneyimini iyileştireceğini, kanıtlanmış ve sağlam bir çözüm sağlayacağını biliyorduk. Sonuçlardan son derece memnunuz.”

GE Lighting İngiltere ve Nordic Satış Genel Müdürü Mike Barrett, “GE Lighting, müşteri talepleri doğrultusunda sürekli olarak çevre dostu, enerji tasarrufu sağlayan ve bakım maliyetlerini azaltan yüksek kaliteli lambalar geliştiriyor” dedi. “Floresan ve CMH lambalarımız, deneyim için etkili ve yüksek kaliteli aydınlatmanın zorunlu olduğu stadyumlar için ideal çözümdür.”

Project Gallery

bottom of page