top of page

Maceristan, Budapeste LED Donusum Projesi

Ulusal Meclis’in bulunduğu ve Avrupa’nın en eski binalarından biri olan Macaristan Parlamento Binası’ndaki yenileme çalışmaları, olağanüstü mimari güzelliğini vurgulamak için tasarlanmış yeni bir aydınlatma sisteminin kurulumunu gördü. Devam eden bir restorasyon programı, çok çeşitli uzmanlık alanlarından seçilen uzmanları içeriyordu ve GE Aydınlatma, binanın geçmişine saygı gösterirken yenilikçi bir aydınlatma çözümü oluşturacak bir sistem tasarlamak ve kurmakla görevlendirildi...

MACARİSTAN PARLAMENTOSU ORJİNAL MUHTEŞEM IŞILTISINDA

Ulusal Meclis’in bulunduğu ve Avrupa’nın en eski binalarından biri olan Macaristan Parlamento Binası’ndaki yenileme çalışmaları, olağanüstü mimari güzelliğini vurgulamak için tasarlanmış yeni bir aydınlatma sisteminin kurulumunu gördü. Devam eden bir restorasyon programı, çok çeşitli uzmanlık alanlarından seçilen uzmanları içeriyordu ve GE Aydınlatma, binanın geçmişine saygı gösterirken yenilikçi bir aydınlatma çözümü oluşturacak bir sistem tasarlamak ve kurmakla görevlendirildi. GE HPS (Yüksek Basınçlı Sodyum) ve CMH (Seramik Metal Halide) lambaların muhteşem sarı ve beyaz ışığına dayanan yeni aydınlatma, resmi olarak 20 Ağustos 2011’de açıldı. devletin temeli.

GE Lighting tarafından geliştirilen tarihi Széchenyi Zincirli Köprü

1849’da Széchenyi Köprüsü açıldığında, Buda ve Peşte arasındaki ilk kalıcı geçiş oldu ve bugüne kadar Tuna Nehri’ni kapsayan en güzel köprülerden biri olmaya devam ediyor. İki proje, 19. yüzyılın ortalarında ilk açıldığından beri, sevgiyle Zincirli Köprü olarak bilinen bu çok sevilen asma köprünün cazibesini artırdı. İlki, 1852’de köprünün her iki ucundaki bir çift aslanın – Londra’nın Trafalgar Meydanı’ndakilerin daha küçük reprodüksiyonları – eklenmesiydi. İkincisi, daha önce geceleri görünmeyen köprünün benzersiz mimarisini ve dekoratif detayını vurgulayan GE CFL (Kompakt Floresan Lambalar) lambalarına dayalı bir aydınlatma sisteminin kurulumuydu.

Ulusal Meclisin bulunduğu Macaristan Parlamento Binası, Avrupa’nın en eski yasama binalarından biridir ve şehrin en popüler turistik yerlerindendir. GE’nin CMH lambalarıyla oluşan aydınlatma, üstün beyaz ışığı ve mükemmel renk bakımıyla, binanın artık gündüz olduğu kadar geceleri de etkileyici görünmesini sağladı. Bazı insanlar daha da fazlasını söyleyebilir, çünkü ışık olağanüstü mimari güzelliği vurguluyor.

Proje beklentileri

Decathlon, Getafe’deki (Madrid) ana lojistik ve depo sahasının, tüm yakın tesislerinin entegre aydınlatmasının yanı sıra dış aydınlatmanın da değiştirilmesini gerektiriyor.

Çalışanlar için çalışma koşullarını iyileştirin: özellikle daha fazla faaliyet olan alanlarda daha iyi görünürlük. Görsel yorgunluğun azaltılması ve risk kazalarının azaltılması.Enerji verimliliği: Elektrik tüketiminde tasarruf ve bakım maliyetlerinin azaltılması.

Aydınlatma kontrolü: Günün her anında uygulamaya ve aktiviteye bağlı olarak farklı cihazlardan farklı bölgelerin düzenlenmesini ve kontrolünü kolaylaştırın.Sürdürülebilirlik, Şirketin çevresel sorumluluk değerleriyle uyumlu olmak, LED teknolojisinin kullanımıyla enerji tüketiminden tasarruf etmek.

Çözüm

Erzsébet Köprüsü’nde daha parlak, daha beyaz ışıkla artan yol güvenliği

1903 yılında açılan 290 m uzunluğundaki Erzsébet Köprüsü sonraki 23 yıl boyunca dünyanın en uzun asma köprüsü ünvanını elinde tutmuştur. Orijinal köprü, İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru askerlerin geri çekilmesiyle yıkıldı, ancak yerine 1960’larda inşa edilen temiz, beyaz modernist bir köprü, Budapeşte’nin Tuna Nehri üzerindeki önemli geçişlerinden biri olmaya devam ediyor. Köprünün aydınlatma sisteminde yakın zamanda yapılan bir yükseltme, önceki HPS ışık kaynaklarının 250W GE CMH lambalarıyla değiştirildiğini gördü. Bunun sağladığı estetik iyileştirmenin yanı sıra, daha parlak, daha beyaz ışık, yol trafik güvenliğini de artırır. Ayrıca, GE’nin CMH lambalarının daha yüksek verimliliği ve yüksek lümen gücü, şehrin artık arızalar uzak ve servis maliyetlerinde büyük tasarruflara sahip olduğu anlamına geliyor.

Dış aydınlatma Tungsram ALIx dış mekan armatürleri ile sağlandı. Bu armatür seçimi ile mükemmel dikey ve yatay aydınlatma ve minimum parlama elde ettik. Neme ve diğer dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdırlar; ayrıca uzun ömürlüdürler ve enerji tüketiminde önemli ölçüde azalma sağlarlar.

Servis Merkezi bölgesi, farklı alanlarda farklı çözümlere ihtiyaç duyar. Çalışma alanlarına da Tungsram High Bay kuruldu. Ofislerde ve toplantı odalarında Edgelit Premium Paneller ile hoş bir atmosfer yaratıldı: asma tavanlardaki floresan lambaların yerini almak için mükemmel bir LED çözümü sağlayan bu armatürler; görünür diyotlar veya yansımalar olmadan tek tip bir ışık veriyor, çekici bir tasarım ile maksimum enerji verimliliğini bir araya getiriyor.

Sonuçlar ve Faydalar

Diyafan ve koridor alanlarında genel aydınlatma iyileştirildi. Depo artık, üretkenliği artıran ve kaza riskini azaltan, aydınlık bir çalışma ortamına sahip. Tüm LED armatürlerin kolay kontrolü için son teknoloji ile donatılmıştır.

Project Gallery

bottom of page