top of page

Picard Supermarketler Zinciri LED Donusum Projesi

Picard Süpermarketler Zinciri; Tungsram LED Armatürleri İle Enerji Verimliliğine Dayalı Aydınlatma Çözümleri İle Tasarruf Sağlıyor.

Çeşitli Avrupa şehirlerinde 800’den fazla süpermarkete sahip en büyük Fransız dondurulmuş gıda perakende zinciridir. Picard, 1962’den beri Fransız evlerine yiyecek satıyor ve kaynakları en sürdürülebilir şekilde yönetmeye kendini adamış durumda.

Proje beklentileri

Picard, dikey dondurucularda ürün görünürlüğünü ve enerji tasarrufunu iyileştirmek ve aynı zamanda dondurucu ünitelerinde yıllık aydınlatma bakım maliyetini azaltmak istedi. Bu nedenle şirket, Fransa’daki süpermarketlerinde üç yıllık bir süre içinde 1200’e yakın kapıda mevcut floresan tüplerini kategorisinin en iyisi LED sistemiyle değiştirmeyi tercih etti.

Çözüm

LED, ticari soğutma için ideal bir çözümdür. Aydınlatma verimliliği floresan lambalardan üstündür ancak 50.000 saatlik çok daha uzun bir sistem ömrüne sahiptir. Ayrıca GE Aydınlatma’nın Immersion LED sistemi ısınmak için zaman gerektirmez ve soğuk ortamlardan veya sürekli açma/kapama düğmesinden etkilenmez. Kalitesinin ve dayanıklılığının bir simgesi olarak sistemler 5 yıllık sınırlı garanti ile desteklenmektedir.

Sonuçlar ve faydalar Picard Sürdürülebilir Geliştirme Müdürü Arnaud Brulaire şunları söyledi: “Flüoresan lambalardan GE LED RV40 RDL’ye geçiş yapmak kurulum açısından basitti ve Picard’ın performansı her düzeyde optimize etmesine izin verdi. Bu, bir projenin enerji ve CO2 tasarrufu sağlarken aynı zamanda ışık kalitesini iyileştirdiği, bu da ürün tanıma ve fiyat etiketi görünürlüğünü iyileştirmeye yardımcı olduğu ender durumlardan biridir.”


Project Gallery

bottom of page