top of page

Plaj Voleybolu LED Aydinlatma Projesi / Ludus Črnuče

Proje, Ljubljana’daki Ludus Črnuče Spor Parkı’nın sahibi tarafından talep edildi. Ljubljana Şehri ve Ludus Şirketi arasındaki kamu-özel ortaklığında geliştirilen modern eğlence kompleksi 18.800 metrekarelik bir alana yayılmıştır ve birkaç açık voleybol sahası, küçük bir futbol sahası, tenis ve mini futbol sahaları ve bir piknik alanının yanı sıra bir ivent alanına sahiptir.

MÜŞTERİ

Proje, Ljubljana’daki Ludus Črnuče Spor Parkı’nın sahibi tarafından talep edildi. Ljubljana Şehri ve Ludus Şirketi arasındaki kamu-özel ortaklığında geliştirilen modern eğlence kompleksi 18.800 metrekarelik bir alana yayılmıştır ve birkaç açık voleybol sahası, küçük bir futbol sahası, tenis ve mini futbol sahaları ve bir piknik alanının yanı sıra bir ivent alanına sahiptir. Slovenya’da kum sporları yani plaj voleybolu, plaj futbolu, plaj hentbolu ve diğer eğlence aktiviteleri için ilk salon olma özelliğini taşıyor. Sahibi, Tungsram’da güvenilir bir ortak buldu ve bizden kapalı ve açık voleybol sahaları için en iyi aydınlatma çözümünü önermemizi ve uygulamamızı istedi.

Proje Beklentileri

Önceden takılmış 400 Watt metal halide reflektörlerin ömrü tükenmişti ve enerji açısından verimsiz oldukları kanıtlandı. Artık park sahiplerinin ve işletmecilerinin beklentilerini karşılayamıyorlardı. Ziyaretçi deneyimine önemli ölçüde katkıda bulunabilecek ve aynı zamanda yüksek kaliteli televizyon yayınları için yeterli aydınlatma koşullarını sağlayan modern, uygun maliyetli ve yüksek performanslı bir LED aydınlatma sistemi önerdik.

Çözüm

Ludus Črnuče Sport Park’ın aydınlatma sisteminin yenilenmesi, önemli ölçüde profesyonel ve teknik uzmanlık gerektiren karmaşık bir görevdi. Uzmanlarımız, zeminde uygun aydınlatma yoğunluğunu (~500 lux) sağlayan ana salona 160 Watt AMIx LED reflektörler yerleştirdi, geleneksel metal halide ışıklara oranla önemli bir yükseltme. Altı dış saha kortunun aydınlatması için ortalama 120 lux aydınlatma kapasiteli 300 Watt asimetrik AHlx LED projektörler kullandık, bu da yönetmeliği karşılamaya ve ışık kirliliğini yasal olarak belirlenen sınırlara indirmeye yardımcı oldu.

Sonuçlar ve faydalar

Yeni aydınlatma sisteminin başarılı bir şekilde uygulanmasıyla Tungsram, geleneksel metal halide sistemlerini modern LED çözümleriyle değiştirmenin faydalarını sergiledi. Spor parkının enerji tüketimi ~%60 oranında 25,6 kwh’den 11,2 kwh’ye düşürmek tesisin işletme maliyetlerine de yansıdı.

Project Gallery

bottom of page