top of page

REPSOL Akaryakit Istasyonlari LED Donusum Projesi

İspanya’nın lider petrol ve gaz şirketidir. Sektörde dünyanın en beğenilen şirketleri sıralamasında 10 numaradır (Fortune, 2012). İspanya’da 4.000 istasyonu bulunan Repsol’un hizmetleri arasında soğutulmuş gıda ürünlerinin satışı da yer alıyor. Şirket, ürün teşhirlerinin kalitesini iyileştirme ve aynı zamanda enerji tüketimini azaltma ihtiyacından dolayı mevcut floresan aydınlatmanın GE Lighting’in Immersion RV40 LED sistemleriyle değiştirilmesine karar verildi.

Proje beklentileri

Müşteriyi çekmek ve yemeğin kalitesine özen göstermek için iyi bir aydınlatma şarttır. Floresan aydınlatma sistemleri, enerjisinin bir kısmını ısı şeklinde yayar, sonuçta ürünlerin tadını, yapısını ve korunmasını etkileyebilecek sıcak noktalar oluşturur, teşhir sürelerini kısaltır ve görsel görünümlerini bozar. GE Lighting’in Immersion RV40 sistemleri gibi LED teknolojisi.

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör, aydınlatmanın neden olduğu daha yüksek sıcaklığın, optimum ürün muhafazası için gereken soğutma seviyesine ulaşmak için daha fazla enerji kullanmaları gerektiğinden, buzdolabı kompresörlerinin aşırı çalışmasına neden olmasıdır. Repsol için Immersion RV40 LED aydınlatma sistemlerine geçiş, enerji maliyetlerini azalttı ve ayrıca programlanan gücün üzerinde çalışmak zorunda olmadıkları için buzdolaplarının ömrünü uzattı.

Çözüm

570 Repsol servis istasyonunun buzdolaplarına 3.000 RV40 LED armatür takıldı. Bu yeni GE Aydınlatma lambaları, LED teknolojisinin geleneksel floresan sistemlerine kıyasla sunduğu çok sayıda avantaj nedeniyle seçildi. GE Lighting’in Immersion RV40 LED serisi ile Repsol soğutmalı ekranlar, ürünlerin gerçek renklerini vurgulayan net ve homojen bir beyaz ışıkla aydınlatılır.

Immersion RV40 RDL armatür, 50.000 saate kadar kullanım ömrüne sahiptir ve yalnızca 16 watt güçle 1.000+ lümen sağlar, bu da enerji, bakım ve yeniden lambalama maliyetlerini ve aynı zamanda CO2 emisyonlarını azaltır.

Sonuçlar ve faydalar

Yeni Immersion RV40 LED’leri kurduktan sonra, GE Aydınlatma teknik ekibi, önceki floresan aydınlatma sistemlerine kıyasla ortalama enerji tasarrufunun %75 olduğunu hesaplıyor. GE Lighting, Iberia Satış Genel Müdürü Juan Francisco García’ya göre: “Aydınlatmadaki bu değişiklikle Repsol enerji maliyetlerini düşürmeyi başardı ve aynı zamanda soğutulmuş gıda ürünleri daha iyi korundu. Ayrıca, Immersion RV40 serisi, ışık dağılımını geliştiren yenilikçi bir optik tasarım kullanır ve ürünleri görsel olarak müşteri için daha çekici hale getirir.”

Project Gallery

bottom of page