top of page
Ara

LED Profil Nedir?

Güncelleme tarihi: 7 May 2022


LED’ler iç mekanlarda ya da dış mekanlarda çizgisel, bölgesel ya da dikkat çekici aydınlatmalarda kullanılmak üzere tasarlanmış koruyucu kasa ve ısı transferi görevi gören ve genellikle alüminyum malzemeden üretilen “extrusion” profilleri ifade etmek için kullanılırlar.


LED Profiller tavan havuzu uygulamalarında, dış cephe aydınlatmalarında, iç mekan aydınlatmalarında, sarkıt aydınlatma uygulamalarında, çizgisel apliklerde ve bunlara benzer birçok uygulama alanında kullanılabilirler.


Sızdırmazlık özelliğine sahip polimer malzemeler uygun ölçülerde kesilerek, dış mekan aydınlatmalarında kullanılan LED’lerin üzerine uygulanabilmektedir.


Bu polimer kapaklar UV özelliğine ve ışık geçirgenliğine sahip olup LED’lerin kullanım kalitesinin artırılmasına ve uzun ömürlü olmasına olanak sağlar. Dış cephe aydınlatmalarında kullanılan LED’lerin maruz kalacağı iklim şartlarına karşı yüksek mukavemet göstermesini sağlayan bu kapaklar, dış cephe aydınlatmalarının olmazsa olmazı sayılmaktadır.


LED Profil Genel Özellikleri

Led Profiller “U” formundaki difüzörü sayesinde bulunduğu yerin yan kısımlarına da ışık verme kabiliyetine sahiptir. İhtiyaçlar doğrultusunda iki sıra LED sürebilir ve bu LED’er 60 Watt/Metre soğutma kapasitesine sahiptirler. LED’lerin şeffaf veya opak difüzör seçenekleri bulunmakla birlikte sırt kısımlarına Driver (Sürücü) de eklenebilmektedir.


LED Profillerin Kullanım Alanları

LED Profiller bina koridor aydınlatmalarında, mağaza aydınlatmalarında, banyolarda ve Showroomlarda kullanılabilmektedir.


Çubuk LED Profili Genel Özellikleri

Çubuk LED’ler düz formda olduklarından dolayı, yan kısımlarına ışık vermezler ve tek sıra LED olarak kullanılabilirler. Çubuk LED’lerin 80 Watt/Metre soğutma kapasitesi bulunmaktadır ve sırt profilleri montaj ve kablo kanalı görevi görmektedir. Çubuk LED’ler fonksiyonel ve ergonomik bir yapıya sahiptir bu da tavana monte edilmek istendiğinde rahatlıkla monte edilebilmesini sağlar. Ayrıca Çubuk LED’lerin şeffaf ve opak defüze kapak seçenekleri bulunmaktadır.


Çubuk LED Profil Kullanım Alanları

Çubuk LED’ler alışveriş merkezlerinde, hastane koridorlarında, otopark aydınlatmalarında ve otel aydınlatmalarında kullanılabilirler.


Dış Cephe LED Profili Genel Özellikleri

Dış Cephe LED profiller oval formdaki difüzörleri sayesinde yan kısımlarına ışık verebilme özelliğine sahip olup tek sıra LED olarak kullanılabilmektedirler. 80 Watt/Metre soğutma kapasitesi olan Dış Cephe LED profilleri şeffaf ve opak difüzör seçeneklerine sahiptir.


Kullanım Alanları

Dış Cephe LED profiller, dış mekanlardaki çizgisel aydınlatmalarda, otopark aydınlatmalarında ve montaj masası aydınlatmalarında kullanılabilmektedir. Ayrıca CNC aydınlatmalarda da Dış Cephe LED profiller çokça tercih edilir.

63 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page